Sezónnost Etherea: který měsíc je nejlepší
Nejlepší měsíc je v průměru duben (+17,5 %), nejhorší červen (-11,7 %). Data od roku 2017, 9 let.
Průměrný výnos podle měsíce
Statistika podle měsíce
| Měsíc | Průměr | Medián | Let v plusu | Nejlepší | Nejhorší |
|---|---|---|---|---|---|
| leden | +14,7 % | +0,0 % | 56 % | +78,2 % (2021) | -27,0 % (2022) |
| únor | +4,3 % | +7,7 % | 67 % | +46,4 % (2024) | -32,1 % (2025) |
| březen | -3,4 % | +7,1 % | 67 % | +35,5 % (2021) | -53,6 % (2018) |
| duben | +17,5 % | +7,2 % | 67 % | +69,0 % (2018) | -17,4 % (2024) |
| květen | +9,6 % | -0,1 % | 44 % | +65,3 % (2019) | -28,9 % (2022) |
| červen | -11,7 % | -8,7 % | 22 % | +8,4 % (2019) | -45,1 % (2022) |
| červenec | +16,6 % | +11,5 % | 56 % | +57,5 % (2022) | -24,8 % (2019) |
| srpen | +1,7 % | -7,6 % | 44 % | +35,4 % (2021) | -34,8 % (2018) |
| září | -5,5 % | -5,6 % | 44 % | +8,8 % (2026) | -17,7 % (2018) |
| říjen | +6,7 % | +4,8 % | 63 % | +42,9 % (2021) | -15,2 % (2018) |
| listopad | +3,5 % | -4,5 % | 50 % | +59,0 % (2020) | -42,7 % (2018) |
| prosinec | +7,1 % | -0,8 % | 44 % | +69,2 % (2017) | -20,5 % (2021) |
Výnosy po měsících za posledních 10 let
| Rok | led | úno | bře | dub | kvě | čvn | čvc | srp | zář | říj | lis | pro | Rok celkem |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | -17,6 | -19,6 | 7,1 | 7,2 | -11,2 | -21,7 | 18,5 | 32,6 | 8,8 | – | – | – | – |
| 2025 | -1,0 | -32,1 | -18,5 | -1,6 | 41,0 | -1,7 | 48,7 | 18,8 | -5,6 | -7,2 | -22,2 | -0,8 | -11 % |
| 2024 | 0,0 | 46,4 | 9,2 | -17,4 | 24,8 | -8,7 | -5,9 | -22,2 | 3,6 | -3,4 | 47,3 | -10,1 | +46 % |
| 2023 | 32,6 | 1,2 | 13,5 | 3,0 | -0,1 | 3,2 | -4,0 | -11,3 | 1,6 | 8,7 | 13,0 | 11,2 | +91 % |
| 2022 | -27,0 | 8,6 | 12,4 | -16,8 | -28,9 | -45,1 | 57,5 | -7,6 | -14,5 | 18,4 | -17,6 | -7,6 | -68 % |
| 2021 | 78,2 | 7,7 | 35,5 | 44,6 | -2,1 | -16,2 | 11,5 | 35,4 | -12,6 | 42,9 | 8,0 | -20,5 | +399 % |
| 2020 | 39,0 | 22,0 | -39,2 | 55,4 | 11,3 | -2,0 | 52,7 | 25,9 | -17,3 | 7,4 | 59,0 | 20,0 | +469 % |
| 2019 | -19,7 | 27,7 | 3,5 | 14,6 | 65,3 | 8,4 | -24,8 | -21,1 | 4,3 | 2,3 | -17,1 | -15,0 | -3 % |
| 2018 | 47,8 | -23,5 | -53,6 | 69,0 | -13,8 | -21,2 | -4,7 | -34,8 | -17,7 | -15,2 | -42,7 | 17,8 | -82 % |
| 2017 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 69,2 | – |
Měsíční změna ceny v %. Roční souhrn je složený výnos dvanácti měsíců.
Pravidlo „sell in May“ u Etherea
Od května do října vydělal Ethereum od roku 2017 v průměru +17,0 % (v plusu 50 % let), od listopadu do dubna +73,9 % (v plusu 50 % let), celkem za 8 sezón. Zimní půlrok tak byl v průměru silnější, ale rozdíl se rok od roku hodně liší.
Jak výsledky použít
Nejvyšší pravděpodobnost kladného měsíce měl únor (67 % let v plusu). Sezónnost ale nepředpovídá budoucnost. Spojte ji s dalšími pohledy: Bear market radar, korelace aktiv a DCA kalkulačka, která ukazuje, že pravidelné investování časování měsíců nepotřebuje.
Časté otázky
Který měsíc je nejlepší pro Ethereum?
Od roku 2017 byl v průměru nejlepší duben s výnosem +17,5 % (v plusu 67 % let). Nejlepší jednotlivý duben přinesl +69,0 % v roce 2018.
Který měsíc je nejhorší pro Ethereum?
Nejslabší byl v průměru červen s výnosem -11,7 % (v plusu 22 % let). Nejhorší jednotlivý červen skončil -45,1 % v roce 2022.
Platí u Etherea pravidlo „sell in May“?
Od května do října vydělal Ethereum v průměru +17,0 % (v plusu 50 % let), od listopadu do dubna +73,9 % (v plusu 50 % let). Rozdíl je jen statistický pohled do minulosti.
Je sezónnost spolehlivý signál?
Ne. Jde o průměr z minulosti a jednotlivé roky se od něj velmi liší. Slouží jako doplňkový pohled, ne jako návod k nákupu nebo prodeji.
Zdroj: Yahoo Finance, měsíční závěry, bez dividend. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky. Informativní údaje, nejde o investiční poradenství.